SR 64 & I-75
 
 
 

 
 
RESULTS
 
Join us on
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MAY 2014

OUTLAW PRO MOD
May 2014
Winner:
ROBERT ABBOTT
Runner Up:
KEN CRUZ
1 KEN CRUZ LARGO, FL 82
2 FRANK CERSOSIMO LEHIGH ACRES, FL 82
3 ROBERT ABBOTT BOWLING GREEN, FL 72
4 BOB GLENN CLEARWATER, FL 70
5 MIKE PRUSS WEST PALM BEACH, FL 40
6 JERICO BALDUF NEW SMYRNA BEACH, FL 30
7 CHRIS BRETZ LAND O' LAKES, FL 30
8 JON ADAMS PALM HARBOR, FL 30

OPEN OUTLAW
May 2014
Winner:
MATT GILMORE
Runner Up:
RANDY RHODES
1 MATT GILMORE ALTAMONTE SPRINGS, FL 82
2 MELISSA HUTSON LADY LAKE, FL 82
3 BOB BRIDGES DAVIE, FL 60
4 STANLEY ALBRITTON BRADENTON, FL 41
5 RANDY RHODES SEMINOLE, FL 41
6 SCOTT EWING ORLANDO, FL 40
7 KEN GONYO DADE CITY, FL 40
8 SCOTT RINI TAMPA, FL 40

OUTLAW 632
May 2014
Winner:
MIKE THOMPSON
Runner Up:
ROBERT BRISCOE
 
1 DILLON VOSS MCALPIN, FL 82
2 RODNEY CAMPBELL SARASOTA, FL 71
3 TROY PIREZ DOVER, FL 70
4 J.R. AKINS LAKELAND, FL 60
5 JEFF ENSSLIN LAKELAND, FL 60
6 PHIL SWALES NORTH PORT, FL 50
7 MIKE THOMPSON NAPLES, FL 50
8 ROBERT BRISCOE STUART, FL 50
9 TONY LABALDO PEMBROKE PINES, FL 50

ULTRA STREET
May 2014
Split:
BRANDON SPIRES
Split:
WALTER DRAKEFORD
1 BRANDON SPIRES WEST PALM BEACH, FL 90
2 COREY SWANSTROM ZEPHYRHILLS, FL 82
3 EUGENE RODRIGUEZ TAMPA, FL 81
4 BILL GREGAN BRADENTON, FL 70
5 BRIAN KEEP FT. MYERS, FL 70
6 WALTER DRAKEFORD CLEARWATER, FL 70
7 DARYL DEMPSEY TAMPA, FL 50
8 MIKE MILLER LARGO, FL 50
9 TROY PIREZ, JR. SEFFNER, FL 50

5.50 INDEX
May 2014
Winner:
RALPH STENGER
Runner Up:
JIM WALTER
1 JIM WALTER SARASOTA, FL 103
2 RALPH STENGER BRADENTON, FL 82
3 DWAINE KESSLER ZEPHYRHILLS, FL 71
4 CARL MITCHELL MIAMI, FL 70
5 GARY STEINBERGER BRADENTON, FL 40
6 BRANDON SPIRES NAPLES, FL 30
7 KEVIN KEENE BRADENTON, FL 30
8 STEVE TIONA PARRISH, FL 30

6.50 INDEX
May 2014
Winner:
CHRIS GUELI
Runner Up:
TROY PIREZ, JR.
1 CHRIS GUELI ELLENTON, FL 133
2 JOE FLADD SAN ANTONIO, FL 122
3 TROY PIREZ, JR. SEFFNER, FL 101
4 SCOTT FRY PLANTATION, FL 80
5 BOB RIGGS PT. CHARLOTTE, FL 70
6 EDDIE CHAMBERLAIN TAMPA, FL 60
7 ED WESTER CLEARWATER, FL 60
8 PAIGE SOSA PALMETTO, FL 60
9 OSCAR DECARDENAS HIALEAH, FL 50
10 STEVE CANNIZZO BRADENTON, FL 50

7.50 INDEX
May 2014
Winner:
CRAIG GINGERICH
Runner Up:
MARK MULLEN
1 BOB DEMILT MYAKKA CITY, FL 112
2 MARK MULLEN BRADENTON, FL 91
3 CRAIG GINGERICH SARASOTA, FL 72
4 JON ANDERSON PALM HARBOR, FL 71
5 ROY HAGADORN VENICE, FL 70
6 RAYMOND ALBERT ST. PETERSBURG, FL 70
7 DENISE SOSA PALMETTO, FL 60
8 BILLY HAMILTON BRADENTON, FL 60
9 TONY RAILFORD TAMPA, FL 50
10 TOM JOHNSON SARASOTA, FL 50

5.90 BIKE
May 2014
Winner:
DAN ABERG
Runner Up:
MIKE MOCNY
 
1 MIKE MOCNY VENICE,FL 103
2 LENNY ABERG VENICE,FL 62
3 LEVI SPIVEY PARRISH, FL 61
4 NICK BOWLING, JR. HOLMES BEACH, FL 60
5 LUC DAVID SARASOTA, FL 50
6 RICK EATON VENICE,FL 40
7 DAN HOWE NEW PORT RICHEY, FL 40
8 TIM PATRICK PINELLAS PARK, FL 30

 
   
7.90 JR DRAGSTER
May 2014
Finals:
GAGE BURCH
Finals:
ELIZABETH KEENE
 
1 ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 83
2 GAGE BURCH PALMETTO, FL 52
3 MICHAEL ROETT BRADENTON, FL 40
4 HALEN RATH MYAKKA CITY, FL 31
5 COLTON BRANNEN DUNEDIN, FL 30
6 NICK STEWART CAPE CORAL, FL 30

8.90 JR DRAGSTER
May 2014
Winner:
ALEXI STOUPAS
Runner Up:
JASMINE HAMILTON
1 ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 52
2 T.J. BUTLER SARASOTA, FL 42
3 JASMINE HAMILTON BRADENTON, FL 41
4 MCKENNA KITTERMAN LAKELAND, FL 40
5 COLTON EVANS MYAKKA, FL 31
6 AUSTIN LOGAN PT. CHARLOTTE, FL 30
7 RYAN GARGETT PARRISH, FL 30

 

 

APRIL 2014

OUTLAW PRO MOD
April 2014
Winner:
FRANK CERSOSIMO
Runner Up:
KEN CRUZ
1 FRANK CERSOSIMO LEHIGH ACRES, FL 52
2 KEN CRUZ LARGO, FL 41
3 JERICO BALDUF NEW SMYRNA BEACH, FL 30
4 BOB GLENN CLEARWATER, FL 30
5 GREG CASON LEXINGTON, KY 20
6 MIKE PRUSS WEST PALM BEACH, FL 20
7 ROBERT ABBOTT BOWLING GREEN, FL 20
OPEN OUTLAW
April 2014
Winner:
MELISSA HUTSON
Runner Up:
STANLEY ALBRITTON
1 MELISSA HUTSON LADY LAKE, FL 52
2 STANLEY ALBRITTON BRADENTON, FL 41
3 BOB BRIDGES DAVIE, FL 30
4 MATT GILMORE ALTAMONTE SPRINGS, FL 30
5 KEN GONYO DADE CITY, FL 20
6 CRAIG ANDREWS LOXAHATCHEE, FL 20
7 SCOTT RINI TAMPA, FL 20
8 SCOTT EWING ORLANDO, FL 20
9 JORDAN ENSSLIN LAKELAND, FL 20
OUTLAW 632
April 2014
Winner:
DYLAN VOSS
Runner Up:
RODNEY CAMPBELL
 
1 DILLON VOSS MCALPIN, FL 62
2 RODNEY CAMPBELL SARASOTA, FL 51
3 JEFF ENSSLIN LAKELAND, FL 40
4 TROY PIREZ DOVER, FL 40
5 PHIL SWALES NORTH PORT, FL 30
6 LARRY HUTCHINSON FENN PARK, FL 30
7 MIKE OLDHAM DAVIE, FL 30
8 ANTHONY MASIELLO DEERFIELD BEACH, FL 30
ULTRA STREET
April 2014
Winner:
COREY SWANSTROM
Runner Up:
EUGENE RODRIQUEZ
1 COREY SWANSTROM ZEPHYRHILLS, FL 62
2 EUGENE RODRIGUEZ TAMPA, FL 51
3 BILL GREGAN BRADENTON, FL 40
4 BRANDON SPIRES WEST PALM BEACH, FL 40
5 MIKE MILLER LARGO, FL 30
6 TROY PIREZ, JR. SEFFNER, FL 30
7 CLIFF CONNOLLY NAPLES, FL 30
8 BRIAN KEEP FT. MYERS, FL 30
5.50 INDEX
April 2014
Winner:
JIM WALTER
Runner Up:
DWAINE KESSLER
1 JIM WALTER SARASOTA, FL 52
2 DWAINE KESSLER ZEPHYRHILLS, FL 41
3 CARL MITCHELL MIAMI, FL 30
4 BRANDON SPIRES NAPLES, FL 30
5 BILL LEE, JR. SUN CITY, FL 20
6 GARY STEINBERGER BRADENTON, FL 20
7 RALPH STENGER BRADENTON, FL 20
6.50 INDEX
April 2014
Winner:
JOE FLADD
Runner Up:
CHRIS GUELI
1 JOE FLADD SAN ANTONIO, FL 72
2 CHRIS GUELI ELLENTON, FL 61
3 SCOTT FRY PLANTATION, FL 50
4 STEVE CANNIZZO LAKEWOOD RANCH, FL 50
5 PAIGE SOSA PALMETTO, FL 40
6 ED WESTER CLEARWATER, FL 40
7 TROY PIREZ, JR. SEFFNER, FL 40
7.50 INDEX
April 2014
Winner:
BOB DEMILT
Runner Up:
JON ANDERSON
1 BOB DEMINT MYAKKA CITY, FL 144
2 JON ANDERSON PALM HARBOR, FL 122
3 CRAIG GINGERICH SARASOTA, FL 111
4 RAYMOND ALBERT ST. PETERSBURG, FL 100
5 MARK MULLEN BRADENTON, FL 90
6 ROY HAGADORN VENICE, FL 71
7 BILLY HAMILTON BRADENTON, FL 60
8 TOM JOHNSON SARASOTA, FL 60
5.90 BIKE
April 2014
Winner:
MIKE MOCNY
Runner Up:
LEVI SPIVEY
 
1 MIKE MOCNY VENICE,FL 52
2 LEVI SPIVEY PARRISH, FL 41
3 NICK BOWLING, JR. BRADENTON, FL 30
4 LUC DAVID BRADENTON, FL 30
5 DAN HOWE NEW PORT RICHEY, FL 20
6 MIKE MOORE, JR. BRADENTON, FL 20
7 MATT KERLEY BRADENTON, FL 20
8 DAN ABERG LAKEWOOD, FL 20
 
   
7.90 JR DRAGSTER
April 2014
Finals:
ELIZABETH KEENE
Finals:
HALEN RATH
 
1 ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 42
2 HALEN RATH MYAKKA CITY, FL 31
3 JARED KOONTZ PARRISH, FL 20
4 MICHAEL ROETT BRADENTON, FL 20
8.90 JR DRAGSTER
April 2014
Winner:
TJ BUTLER
Runner Up:
COLTON EVANS
1 T.J. BUTLER SARASOTA, FL 42
2 COLTON EVANS MYAKKA, FL 31
3 MCKENNA KITTERMAN LAKELAND, FL 20